HÉSZ XIX. ORSZÁGOS HORGÁSZVERSENY KIÍRÁS

2025.04.01

Tájékoztató a HÉSZ XIX. Országos Horgászversenyéről amely 2025. június 13-14. kerül megrendezésre Törökbálinton a TÖRÖKBÁLINTI HORGÁSZPARK területén. A Honvéd Érdekképviseleti Szervezet központi iroda, az MH BHD és a MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred-nél működő alapszervezetek közreműködésével kerül megrendezésre a horgászverseny.


A Horgászverseny helye: TÖRÖKBÁLINT 

Ideje: 2025.06.13. 18.00 – 2025.06.14. 18.00

Jelentkezési határidő: 2025.05.15. 12.00 óra 

A horgászversenyen 3 fős csapatok vehetnek részt. 

https://www.facebook.com/torokbalintihorgaszpark 

A horgásztó megközelíthetősége:

TÖRÖKBÁLINTI HORGÁSZPARK

A tó jó fekvésének köszönhetően a megközelítése is egyszerű, Budapest felől az M1-es elején kell Törökbálint felé kormányozni az autót, és a jégkrémgyárnál található körforgalomnál kell jobbra letérni. Autóbusszal szintén könnyű a megközelítés, Budapestről a Kosztolányi Dezső térről indul a 272-es busz, ami szinte a tónál tesz le minket, Budaörsről a 88-as busszal szintén könnyen megközelíthető a tó. Az alábbi térképen a fekete hal a halőrház helyét mutatja.

Törökbálinti-tó útvonalleírás: M1-M7 bevezető Törökbálinti leágazónál A MAX-SITI mögött a Shell benzinkút mellett. 

GPS Északi szél. (fok) 47.450989 Keleti hosz.(fok) 18.900944

A versenyre jelentkezni a "Nevezési lap" kitöltésével lehet, majd a kitöltött nevezési lapot a Központi Iroda részére eljuttatva történik a regisztráció.

Központi iroda: Levelezési cím: 1581 Budapest, Pf. 65.

Fax (városi): 06-1/450-0347, Fax (HM): 02-261-77

Email: iroda@honvedesz.hu


A horgászversenyen maximum 20 csapat indulására van lehetőség. A csapatok három (3) bottal horgászhatnak. A csapatok jelentkezését nevezési sorrend alapján vesszük figyelembe!

Nevezési díj: 40.000 Ft/csapat A nevezési díj tartalmazza három fő részére a nevezés díjat, plusz háromszori étkezést.

Programtervezet:
Gyülekező, regisztráció a horgásztónál:
2025.06.13. - 15.30-16.30
Köszöntő, megnyitó, versenyszabályok ismertetése:
2025.06.13. 16.30-16.45
Horgászhelyek kisorsolása:
2025.06.13. 16.45-17.00
Horgászhelyek elfoglalása, etetés:
2025.06.13. 17.00-17.45
Verseny kezdete: 2025.06.13. 18.00
Verseny vége: 2025.06.14.18.00

Mérlegelés: Folyamatos Eredményhirdetés:
2025.06.14. 18.30


A VERSENYHORGÁSZAT SZABÁLYAI

Minden versenyző köteles a versenyszabályzat minden pontját betartani. A verseny kezdetét és végét a sorsoláskor bemutatott hangjelzés jelzi, melyeket kötelező betartani. A versenyzők annyi botot tarthatnak és szerelhetnek össze, amennyit akarnak, de egyszerre csak legfeljebb három (3) bottal horgászhatnak a csapatok.


Horgászni csak érvényes állami horgászjegy birtokában lehet, kísérő nem horgászhat, botot átadni tilos.
A verseny ideje alatt kizárólag szakáll nélküli és micro szakállas horog használata megengedett. Fonott fő zsinór vagy fonott dobóelőtét nem alkalmazható, fonott zsinór csak a horogelőke lehet. A tavon minden ragadozó halas módszer alkalmazása tilos, kivéve az előre egyeztetett harcsa horgászat és a szezonális pergetés. Botonként egy horog használata engedélyezett. A szereléket úgy kell kötni, hogy zsinórszakadás esetén a nehezék szabadon lecsúszhasson, a hal el tudja hagyni azt. A kifogott halat a legrövidebb időn belül vissza kell engedni. Állványos bölcső és minimum 90x90 cm-es sűrű szövésű merítő kötelező felszerelés, ezek hiányában a horgászatot nem lehet megkezdeni. (bölcső bérelhető a tavon)
Fotózni csak térdelő testhelyzetben, bölcső fölött engedélyezett, mérlegelésre csak speciális mérőzsákban kerülhet sor.

A verseny ideje alatt fogott minden hal beleszámít a pontozásba! Az elektromos, akusztikus és vizuális kapásjelzők használata megengedett. Engedélyezett a rádió-távjelzős elektromos kapásjelző használata. Folyamatosan etetni kizárólag partról, csak emberi erőn és ügyességen alapuló eszközökkel lehet. Engedélyezett az etető csúzli, egy vagy két kézzel működtetett cső a bojlik bedobásához, egy vagy két kézzel tartott nagy nyeles kanál, a földre helyezett és mindkét kézzel működtetett csúzli, esetleg gumiszalaggal, rugóval, oldódó tasakkal, oldódó szállal működő eszközök; rakéták, melyek belső átmérője nem lehet nagyobb 50 mm-nél, hossza pedig 200 mm-nél, és horgászbottal dobják be.

Etetőhajó és Csónak használata, a verseny ideje alatt TILOS! Halradar használata tilos! Fonott dobóelőke használata tilos.

A csapatoknak a számukra kijelölt horgászhelyen belül kell horgászniuk. Sátrak (tábor kialakítása), személyes dolgok elhelyezése közvetlenül a horgászhelyen lehetséges. Biztosítani kell a sétányon és a bicikli úton való szabad mozgást azt akadályozni tilos. A megakasztott hal sikeres kiemelésében segítség igénybe vehető (csapattárs). A hal kifogása érvényesnek számít akkor is, ha véletlenül a száján kívül akad be a horog. Szándékosan szabálysértő módon kifogni a halat szigorúan TILOS!

Halfogás esetén a kifogott halat a mérlegelésig sértetlenül kell tárolni, (pontybölcső használata kötelező) majd a mérlegelés, bejegyzés és fotózás után vissza kell engedni. Sebfertőtlenítő használata kötelező! Ha a kifogott hal elpusztul, nem számít bele a versenybe. A "verseny vége" jelzést követően a készségeket azonnal ki kell húzni a vízből, a jelzés után horogra került halakat már nem mérlegeljük. Lefújás előtt történt bevágás esetén a fogott hal beleszámít a versenybe akkor is, ha a fárasztás a jelzés után fejeződik be. A verseny végeztével a horgászhelyet tiszta állapotban kell hátrahagyni. A verseny ideje alatt a "Törökbálinti Horgászpark" horgásztó házirendjét be kell tartani.


MÉRLEGELÉS SZABÁLYAI

A mérés folyamatosan kerül végrehajtásra, melynek során a súly jelzésének jól láthatónak kell lennie a rendezők és a versenyzők számára egyaránt. Minden halat a szervezők által biztosított tartóhálóban kell lemérni, ezt benedvesítik, és megállapítják az önsúlyát minden mérés előtt. A tartóhálóknak speciálisan a pontyok lemérésére alkalmas fajtájúaknak kell lenniük. Vízáteresztő és rácsos szerkezetű, lágy, szintetikus anyagból készüljön. Minden kifogott halat külön- külön, egyesével kell felírni a mérlegelő lapokra, kivéve a kárász és keszegfélék. A méréseket a Versenybizottság hajtja végre. Mérlegelésre és az alapján értékelésre csak élő halak kerülhetnek. Ennek igazolása, hogy a hal mérlegelés után elúszik a versenybíró jelenlétében. Bármilyen más jellegű probléma, kérdés felmerülése esetén a Versenybizottság a helyszínen dönt, és állásfoglalását közli.

SZANKCIÓK

Versenyből való kizárással jár: a gondatlanságból megcsonkított vagy sérült hal, a halakkal való kulturálatlan bánásmód. Minden figyelmeztetés 10 kg hal levonásával jár az eredményekből. Figyelmeztetés jár azért, ha bárki más a csapattagokon kívül szákol, etet, vagy fáraszt. Figyelmeztetés jár, ha a csapatok engedély nélkül külső segítséget vesznek igénybe, valamint a verseny kezdetét jelző hangjelzés előtt horgászni kezdenek. Figyelmeztetés jár, ha a csapattagok valamelyike horgászhoz nem méltóan viselkedik, vagy a halakat nem megfelelően tárolják. A Versenybíróság rendelkezik azon joggal mind a versenyek ideje alatt, mind az eredményhirdetés idején, hogy büntetéseket szabjon ki csapatokra, ha azok szabálysértést követnek el. Minden, a szabályokban nem leírt, nem szabályozott kérdésben a versenyszervezők állásfoglalásai az irányadóak.

ÉRTÉKELÉS 

A végső sorrendbe sorolást a szervezők, illetve a versenybírák végzik a verseny zárását követően. A fogott összsúly (összes kilogramm) alapján történik a végső sorrend felállítása. Azonos súlyok esetén a legnagyobb súlyú hal megfogásával bíró párost illeti az elsőbbség. Ha még mindig fennáll a holtverseny, akkor az elsőbbség azt a csapatot illeti, akinél nagyobb a fogások átlagsúlya (összes súly/fogások száma). Díjazásra kerül: az I-III. helyezett, a legnagyobb halat kifogó versenyző, a legtöbb halat kifogó versenyző.